Aktualne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną.

2. Od dziś (niedzieli) do środy, trwają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W modlitwach błagalnych, upraszajmy Boga o dobrą pogodę i szczęśliwe urodzaje.

3. W poniedziałek, tj. jutro w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

4. W środę 8 – go maja, obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.

5. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Serdecznie gratulujemy nominacji zapewniając o modlitewnej pamięci.

9. Najbliższa druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego Wielkiego Tygodnia.