Ochrona małoletnich – standardy

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH PRZED KRZYWDZENIEM W DUSZPASTERSTWIE PARAFIALNYM PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY W KANINIE

Preambuła

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel parafii jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Członkowie personelu parafii traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przez członków personelu wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Personel placówki, realizując te cele poprzez:
– Działania profilaktyczne – minimalizuje ryzyko wystąpienia krzywdzenia dzieci,
– Działania interwencyjne – mające na celu zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, gdy jest ono ofiarą przemocy lub zagraża mu inne niebezpieczeństwo,
– Pomoc psychologiczno – pedagogiczna – mająca na celu wsparcie dziecka i jego rodziny w przezwyciężaniu trudnych doświadczeń.

Niniejsze standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem zostały opublikowane na stronie internetowej Parafii. Są one szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i małoletnich uczęszczających w zajęciach w Parafii. Poszczególne grupy małoletnich są zapoznawane z poniższymi standardami poprzez prowadzone działania edukacyjne, informacyjne i formacyjne.

Pełny dokument określający niniejsze standardy znajduje się w linku poniżej

Zobacz pełny dokument