Aktualne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 paździenika

1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą.

2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy głoszących Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. Przypominamy sobie także prawdę, że każdy z nas jest powołany do dawania świadectwa wierze w swoim środowisku. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz misji.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do odmawiania różańca w naszych domach. Za udział we wspólnej modlitwie, możemy zyskać odpust zupełny.

3. W tygodniu Liturgii Kościoła wspominamy:
We wtorek – Wspomnienie . Św. Jana Pawła II.

4. Bardzo dziękujemy za troskę o groby naszych bliskich zmarłych i nasz Parafialny Cmentarz. Prosimy aby plastikowe doniczki po kwiatach wrzucać do kontenera na śmieci, a ziemię z tych doniczek w oddzielnym miejscu.
Bardzo prosimy, aby plastik, szkło po sprzątaniu grobów naszych bliskich wyrzucać wyłącznie do kontenera.
Do Kontenera proszę nie wrzucać trawy, gałęzi itp.

5. Młodzież z grupy młodzieżowej będzie rozprowadzać 27 października oraz 1 i 2 listopada znicze, wieńce. Środki pozyskane z tej sprzedaży będą przeznaczone na działalność grupy.

6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi świętej. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadamy codziennie rano przed Mszą św. i podczas nabożeństw różańcowych.

7. Z powodu wyjazdu ks. Piotra z dziećmi na pielgrzymkę w środę kancelaria będzie nieczynna .

8. Objazd do chorych będzie w poniedziałek. O godz.8.00 Wysokie, o godz.9.30. Kanina, a o godz. 10.30 Siekierczyna.
Prosimy o zgłaszanie chorych i o pojazd.

9. Spotkania:
W piątek wieczorem młodzież .
W sobotę: o godz. 8.30 Aspiranci, Ministranci i Lektorzy, a o godz. 9.30 D.S.M .

10. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.