Aktualne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Począwszy od dzisiaj przestają obowiązywać ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących uczestniczyć we Mszy św. w kościele. Serdecznie więc zapraszamy do kościoła wszystkich parafian.

3. Nadal obowiązuje nas w kościele nakaz noszenia maseczek. Ponieważ obowiązuje nas także wymóg zachowania dwumetrowych odstępów od siebie (nie dotyczy członków rodziny) prosimy o w miarę równomierne zajmowanie miejsc. Nadal będą także włączone głośniki oraz rozdawana Komunia św. na zewnątrz kościoła.

4. W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej począwszy od jutra zapraszamy ministrantów i lektorów do pełnienia systematycznej posługi przy ołtarzu.

5. Objazd do chorych w piątek: Kanina godz. 8.00, Wysokie godz. 9.00, Siekierczyna godz.10.00 Potrzebujących posługi księdza prosimy zgłosić do zakrystii i o pojazd. W domu do którego przyjeżdża kapłan domownicy mają zachować ostrożność i mieć na twarzy maseczkę.

6. W tym tygodniu wypada I piątek. Spowiedź św. w kościele w Kaninie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
W czwartek w kaplicy w Siekierczynie od 15.00 do 16.00. W kościele dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00-18.00. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy św. kończy się okres Komunii św. wielkanocnej, w którym jesteśmy zobowiązani na mocy III przykazania kościelnego do przystąpienia do Komunii św.

7. Jutro w poniedziałek obchodzić będziemy Święto N.M.P Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą w Kaninie o godz. 7.00 i 18.00. w Siekierczynie o godz. 9.00. i o godz 16.00.

8. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie wszystkich rodziców Kl. III Szkól Podstawowych dotyczące I Komunii dzieci.

9. W czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana; o 17.15 Czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa.

10. Z racji miesiąca czerwca odmawiać będziemy codziennie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się bieżące numery prasy katolickiej. Należność za gazety składamy do koszyczka przy gazetach.

12. „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii. Wierni znajdujący się w kościele i na zewnątrz mogą złożyć ofiarę do koszyczka z gazetami. Począwszy od najbliższej niedzieli wracamy do zwyczaju tradycyjnych składek.