Aktualne

II NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia
Ogłoszenia

1. Trwa Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie oraz powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię.
Zapraszamy wszystkich parafian na Roraty – Msze Św. o Matce Bożej – w dni powszednie rano w kościele. O godz. 6.00 Godzinki, potem zaraz Msza święta. Dzieci zachęcamy do składania serc z dobrymi uczynkami do koszyczka, spośród których po mszy będzie losowanie Figury Dzieciątka Jezus.

2. We wtorek 6 grudnia wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj był biskupem miasta Myry (na terenie obecnej Turcji) i żył w IV wieku. Zasłynął z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego działalności chrześcijanie obdarowują się upominkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwe chrześcijańskie tradycje.

3. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00 (Roraty), i 17.00. w kościele W kaplicy o 9.00 i 12.15.
Składka z tego dnia jest przeznaczona na rzecz Kościoła na Wschodzie – na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej.
Katolicy na tych terenach, często potomkowie polskich zesłańców, liczą na naszą pomoc.

4. Można nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 9 zł, pomagamy dzieciom z rodzin najuboższych.
Rozprowadzane są opłatki świąteczne. „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary, które są przeznaczone na kwiaty i sprzątanie kościoła i kaplicy.

5. Najbliższa, druga niedziela grudnia to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. Jednak nie będziemy składać ofiar do kopert tylko będzie składka na pokrycie ogrzewania i zużycie prądu za rok 2022 kościoła i kaplicy. Prosimy o złożenie ofiary na ten cel.

6. Spotkania :
8.30 Ministranci i Lektorzy
9.30 D.S.M.

7. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia.