Katecheza 16 kwietnia 2020 r.

Katechezy dla wszystkich dzieci – wszystkich klas z Kaniny na ten tydzień.

Temat: „Święto Bożego Miłosierdzia”

Przy różnych okazjach ludzie robią sobie zdjęcia. Są to wspaniałe pamiątki po wycieczce, wakacyjnym wyjeździe, czasami po ważnych rodzinnych uroczystościach. Zdjęcia przypominają nam nie tylko miejsca i wydarzenia ale przede wszystkim ważne dla nas osoby. Dlatego w rodzinnych albumach przechowujemy fotografie członków rodziny może nawet tych, których nigdy nie spotkaliśmy, którzy już zakończyli swoje ziemskie życie. Rodzice bardzo często noszą przy sobie zdjęcia swoich dzieci, jest to wyraz ich miłości. 
Pan Jezus także nas kocha, dlatego chciał nam ofiarować swój wizerunek – obraz. W wielu domach znajduje ten najsłynniejszy z wizerunków Pana Jezusa: Zobacz:

Historia tego obrazu związana jest z osobą św. siostry Faustyny Kowalskiej. To właśnie jej ukazał się Pan Jezus i poprosił, aby namalować Jego obraz. I powiedział jej, że dusza, która będzie czcić Ten Odraz nie zginie – czyli będzie zbawiona.

Św. Faustyna została wybrana przez Pana Jezusa, aby przypomnieć wszystkim ludziom o tym, że Bóg jest miłosierny. Tego miłosierdzia doznaliśmy już przez łaskę chrztu świętego, kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi. Miłosierdzia Bożego doznajemy w sakramencie pokuty i Eucharystii. Dla przypomnienia prawdy o Bożym Miłosierdziu obchodzone jest specjalne święto. Pan Jezus pragnął, aby w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzono Święto Bożego Miłosierdzia. To święto ustanowił święty papież Jan Paweł II. 
Pan Jezus za pośrednictwem św. siostry Faustyny ofiarował ludziom tez wyjątkową modlitwę Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jej odmawianie łączy się z wieloma łaskami, jakie Pan Jezus obiecał tym, którzy w ten sposób będą się modlić. 

Pomódl się z rodzicami Koronką do Miłosierdzia Bożego o miłosierdzie dla nas i całego świata, aby Bóg w swoim miłosierdziu uwolnił nas od epidemii.

Dla chętnych: Naucz się na pamięć Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Pomódl się powtarzając trzy razy słowa „Jezu ufam Tobie”.