Odszedł ks. Janusz Krajewski – były wikariusz naszej parafii

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość…

Zmarł ks. Janusz Krajewski, który przez 5 lat (1994-1999) pracował w naszej parafii jako wikariusz.
Ci, którzy pamiętają posługę ks. Janusza zapewne, zapamiętają go jako wybitnego kaznodzieje, zawsze uśmiechniętego i radosnego kapłana.

Wielu przygotowywał i udzielał sakramentów świętych, wielu wspierał swoim słowem i radą…

„Ks. Janusz urodził się 12 sierpnia 1966 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Łososina Górna. Po zdanej maturze w Limanowej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego 25 maja 1991 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Cerekiew, Kanina, Mędrzechów, Łukowica i Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 2009 roku został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach. Od marca 2010 roku z powodu choroby był rezydentem w tejże parafii.”

Zmarł dziś, 10 listopada 2017r. Miał 51 lat.

Msza święta w intencji zmarłego ks. Janusza zostanie odprawiona w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach w poniedziałek (13 listopada) o godz. 14:00.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Łososinie Górnej we wtorek (14 listopada) o godz. 11:00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Postarajmy się przybyć na mszę świętą pogrzebową we wtorek jak najliczniej, by w ten sposób, modlitwą, podziękować mu za posługę i pracę w naszej parafii.

źródło i foto: www.tarnow.gosc.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.