Ogłoszenie Księdza Proboszcza

Drodzy Parafianie

Ze względu na pandemię i wielki wzrost zachorowań w naszym kościele może znajdować się wewnątrz tylko 15 osób, a w kaplicy tylko 7.
Prosimy o bezwzględne zachowywanie rygoru sanitarnego i zachowywanie zaleceń władz państwowych i kościelnych.
Może jakimś rozwiązaniem byłoby uczestnictwo we mszach świętych na zewnątrz, ale ze względu na zimno należałoby się ciepło ubrać oraz zabrać parasol.

W związku z tym apelujemy o pozostawanie w domach i korzystanie z licznych transmisji mszy św. – zarówno transmisji z naszej świątyni jak i tych w telewizji i radiu.

Biskup Tarnowski udzielił wszystkim wiernym naszej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. Oznacza to, że nie popełnia żadnego grzechu wierny, który nie uczestniczy we mszy św. w kościele. Dyspensa ta obowiązuje do odwołania.

Równocześnie gorąco zachęcamy do przeżywania niedzieli na sposób świąteczny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach i korzystania z transmisji mszy świętych.
W tej nadzwyczajnej sytuacji, z którą mamy do czynienia jest to znak naszej pobożności i umocnienie w wierze.

Prosimy o zrozumienie tej trudnej sytuacji i podporządkowanie się prośbom osób odpowiedzialnych za jej przestrzeganie.

ks. Jan Raś – proboszcz parafii Kanina