Zmarł ks. Stanislaw Mikołajczyk

Wczoraj, 14 października 2021 r. w wieku 57 lat zmarł ks. Stanisław Mikołajczyk – proboszcz parafii Żurowa, który w latach 1990 – 1994 był wikariuszem w naszej wspólnocie.

Pochodzący z Zagorzyna koło Łącka kapłan, urodził się w 26 lipca 1964 roku. Po przyjęciu świeceń kapłańskich w 1990 roku, biskup tarnowski skierował neoprezbitera księdza Stanisława do pracy w naszej parafii. Przez 4 lata posługi dał się poznać Parafianom jako gorliwy, szczery i uśmiechnięty kapłan. Był katechetą w SP w Wysokiem oraz w SP w Siekierczynie; przygotowywał dzieci i młodzież do sakramentów pokuty, eucharystii i bierzmowania, a wszystkim wiernym służył jako szafarz tych sakramentów.
Wielu zapewne może go wspominać jako kapłana, który udzielał chrztu ich dzieciom, błogosławił sakrament małżeństwa czy też był obecny podczas ostatniej ziemskiej drogi naszych bliskich zmarłych.

Teraz podczas ostatniej drogi przyjdzie nam pożegnać właśnie Jego.

Wprowadzenie do kościoła parafialnego w Żurowej w niedzielę (17 października) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Żurowej w poniedziałek (18 października) o godz. 13.30, a następnie ciało śp. Księdza Stanisława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech spoczywa w pokoju…

Zdjęcie ze strony www.tarnow.gosc.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie ze zbiorów prywatnych

Możliwość komentowania jest wyłączona.