Nie możemy milczeć! Petycja do Minister Edukacji

Nie możemy milczeć!

Z niepokojem obserwujemy w ostatnim czasie dążenia niektórych osób do wyrzucenia z przestrzeni publicznej wszystkiego co wiąże się z wiarą w Jezusa Chrystusa.
Coraz częściej pojawiają się dyskusje na temat obecności krzyża w urzędach czy szkołach.
Stopniowo, ale systematycznie próbuje się ukazywać chrześcijaństwo i Kościół jako rzeczywistości wrogie współczesnemu człowiekowi, co jest oczywiście kłamstwem.
Jednym z przejawów takiej działalności jest próba usunięcia wliczania oceny z religii do średniej ocen, a nawet głosy o zupełnym wyrzuceniu religii że szkół.
Dlatego zwracam się z do wszystkich środowisk, zwłaszcza rodzin, o poparcie inicjatywy w obronie religii w szkołach.

Zastanów się drogi Czytelniku.

Ojcze i Matko, gdzie jak nie w Kościele i na lekcjach religii Twoje dziecko usłyszy o potrzebie troski o Ciebie, gdy będziesz już w sędziwym wieku?

Ojcze i Matko, gdzie jak nie w Kościele i na lekcjach religii Twoje dziecko usłyszy prawdę o sobie, o tym kim jest, jaki jest sens i cel jego życia?

Ojcze i Matko, gdzie jak nie w Kościele i na lekcjach religii Twoje dziecko usłyszy o miłości kobiety i mężczyzny oraz o niezwykłym darze małżeństwa i rodzicielstwa?

Ojcze i Matko, gdzie jak nie w Kościele i na lekcjach religii Twoje dziecko usłyszy o Bogu i jego miłości aż po krzyż?

Ojcze, Matko, młody człowieku, na Twoich oczach, a jeśli będziesz milczeć także za Twoim przyzwoleniem, podejmowane są próby odebrania Kościołowi, a także polskim rodzinom Bogiem silnym, współczesnej tuby, a raczej współczesnej ambony do głoszenia Ewangelii i kształtowania serc i sumień młodych ludzi.

Walcząc z Kościołem, wyrzucając religię ze szkół, paradoksalnie niszczy się także piękne, polskie rodziny oraz nasz naród i naszą chrześcijańską tożsamość.
Dlatego nie możemy milczeć! Non possumus!

Każdy z nas na wiele sposobów może stanąć w obronie religii w szkołach i wliczanie oceny z niej do średniej ocen. Jednym z nich jest otwarcie wskazanego poniżej linku i podpisanie petycji. Zajmie to tylko kilkanaście sekund, a ocalić możemy to wszystko co było drogie naszym rodzicom, jest drogie dla wielu z Was i chcielybyście, aby było drogie także Waszym dzieciom.

Podpisz i jeśli możesz prześlij link dalej. Wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej!
Nie możemy milczeć, non possumus! Już czas by działać!